Eορτασμός της 25ης Μαρτίου

25.03.2014

Με τα ελληνικά χρώματα, το γαλάζιο και το λευκό, «πλημμύρισε» σήμερα, Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024, το χωριό του Αγίου Γερμανού, στο πλαίσιο των εορτασμών για την Εθνική Επέτειο της Ελληνικής Επανάστασης του 1821.

Η Θεία Λειτουργία τελέστηκε στον Ι.Ν. Αγίου Γερμανού καθώς και ομιλία από τον εκπαιδευτικό της Ε τάξης του Δημοτικού Σχολείου κ. Καρύδα Πέτρο.

ΕΚΚΛΗΣΙΑ 1
ΛΟΓΟΣ ΠΕΤΡΟΥ 2

Στη συνέχεια, παρουσία της πολιτικής και στρατιωτικής ηγεσίας του τόπου, έγινε κατάθεση στεφάνων στη μνήμη όλων εκείνων που έπεσαν ηρωικά στον αγώνα.

ΗΡΩΟ 1

Οι εκδηλώσεις ολοκληρώθηκαν με την παρέλαση των μαθητών του παιδικού σταθμού Λαιμού, τη μαθητική παρέλαση του Νηπιαγωγείου και του Δημοτικού Σχολείου Αγίου Γερμανού, του Γυμνασίου και των Λυκειακών τάξεων του Λαιμού.

ΠΑΡΕΛΑΣΗ 1 1
ΠΑΡΕΛΑΣΗ 1 2
ΠΑΡΕΛΑΣΗ 3

Χρόνια πολλά ΕΛΛΑΔΑ! Χρόνια πολλά σε όλους!